Sada akvarelových barev 50 ks

81 hodnocení

Profesionální akvarelové barvy v cestovní sadě s 50 barevnými odstíny. Jasné, zářivé a silně pigmentované barvy, které se snadno míchají, díky čemuž získáte širokou škálu rozmanitých odstínů.

Položka byla vyprodána…
standardní cena: 650 Kč –13 % 560 Kč
Dostupnost: Momentálně nedostupné
Kód: 1596
Sada akvarelových barev 50 ks
81 hodnocení
Snímek obrazovky 2022 05 31 v 21.53.46
Akce Tip
650 Kč –13 %

Detailní popis produktu

  • profesionální akvarelové barvy
  • praktické cestovní balení
  • 50 barev obsahující širokou paletu barev, které lze následně mísit
  • jasné a zářivé barvy, které vynikají silnou pigmentací
  • součástí balení je vodou plnitelný štětec o obsahu cca 4 ml s bílými syntetickými štětinami
  • netoxické barvy na vodní bázi
  • atestované barvy dle ASTM
  • perfektní volba pro studenty umění a umělce

 

Akvarelové barvy

Profesionální akvarelové barvy v cestovní sadě s 50 barevnými odstíny. Jasné, zářivé a silně pigmentované barvy, které se snadno míchají, díky čemuž získáte širokou škálu rozmanitých odstínů.

S barvami se velmi dobře pracuje a práci zvládne jak naprostý začátečník tak profesionál, který ocení vysokou pigmentaci všech odstínů. Barvy jsou balené v kovové krabičce a obsahují praktický vodou plnitelný štětec s bílými syntetickými štětinami o obsahu cca 4 ml.

Jak na akvarel?

Akvarel je technika malby, při které se používají barvy rozpustné ve vodě. Tato technika malby patří k těm složitějším neboť je velmi omezená možnost opravy. Malovat akvarelem můžete na nejrůznější povrchy, nejčastěji však použijete na papír, papyrus. Při výběru toho správného papíru klaďte důraz na gramáž - je důležitá hlavně v tom, že se papír nevlní, proto nejsou zcela vhodné klasické čtvrtky. Dále Vás pak bude zajímat absorbce vody a textura. Pro akvarelové techniky jsou nejlepší papíry za studena lisované, které poznáte výraznější texturou. Stejně důležitý je výběr štětce, který by měl dostatečně sát vodu.

První použití barev

Chystáte se propadnout do světa akvarelu? Vedle barev si nachystejte kelímek s vodou, kvalitní papír a savé štětce. Na vybrané paletky barev dejte kapku vody, a nechte barvy rozpustit, aby se pigment lépe rozmíchal. Barvy jsou takto připraveny k malbě.

Skladování

Pro tyto barvy není potřeba žádné speciální skladování, dbejte však na to aby byly v suchu a nevystavujte je nadměrným nebo extrémně nízkým teplotám, které by mohly mít vliv na kvalitu barev.

Bezpečnostní upozornění

Při práci s barvami dbejte zvýšené opatrnosti a předcházejte ušpinění oděvů, díky vysokému obsahu pigmentu by se ušpiněné oblečení nemuselo vyprat. Zároveň chraňte před dětmi. Výrobek není hračkou a není určen pro práci s dětmi. 

Fixace akvarelu

Pokud chcete Váš obraz zafixovat, využívejte fixačních materiálů určených právě pro práci s akvarelem. Některé laky na vodní bázi mohou Vaši malbu zničit. Fixativy by měly být na lihové bázi nebo vyrobené z roztoku bílého šelaku.