Pohádka o Malovaném kamínku

kaminek vsechno bude v poradku

Žil byl jednou jeden kamínek, ale nebyl to obyčejný kamínek - byl to kamínek malovaný. Namalovala ho jedna hodná paní Růža, která chtěla udělat někomu radost. Nevěděla však, komu tu radost udělá. Bylo jí jedno, jestli to bude malý chlapeček, který jde s maminkou do školky, kde to nemá rád a nemá tam žádného kamaráda, paní sousedka, která se na ní každý den usmívá, i když má dvě práce a stará se o svou nemocnou babičku, nebo snad studentka Péťa, která pomáhá v centru pro bezdomovce, protože sama vyrůstala v dětském domově a ví, jaké to je nemít nikoho, kdo by Vás měl rád. 

Růža sice nebyla zdatná malířka, chtěla však někoho potěšit, a tak namalovala na svůj kamínek srdíčko a připsala vzkaz "Všechno bude v pořádku". Věděla, že tento malovaný kamínek si najde toho správného človíčka, který ho v daný moment nejvíce potřebuje. Kamínek to byl putovní a našla ho Terezka z 2. třídy ze žluté školy na náměstí, která zrovna ten den dostala svoji první pětku a moc se bála jít domů. Když ten malovaný kamínek našla, věděla, že je to vlastně znamení a měla pravdu. Maminka se na ni vůbec nezlobila a pohladila ji se slovy: "Každý dostane jednou první pětku". A tak měl kamínek pravdu. Chvíli ho měla vystavený na poličce v pokojíčku, ale pak ji maminka vysvětlila, že kamínek už musí jít dělat radost někomu jinému. Tak ho spolu odnesly do parku pod starý dub, kde čekal na svého dalšího nálezce.

Ještě ten den ho objevil pan Morávek. Pan Morávek byl zrovna na cestě ke svému doktorovi pro výsledky vyšetření. O malovaných kamíncích nic nevěděl, ale i tak kamínek zvedl zpod starého dubu, usmál se na něj a strčil si ho do kapsy. Najednou se ničeho nebál. Přišel k doktorovi, ten mu řekl, že vyšetření dopadlo výborně a nebude muset jít na operaci. Hned, jak vyšel z ordinace, vytáhl kamínek z kapsy,  usmál se na něj a položil ho do květináče před kostelem. Nevěděl, že je to putovní kamínek, nevěděl, že se to tak dělá. Jediné co věděl je, že tenhle malovaný kamínek musí vykonat ještě spoustu dobra.

A tak kamínek putuje dál tímto světem.