Artmagico Akrylový popisovač se středním hrotem (2 mm) 12 ks

52 hodnocení

Akrylové fixy zn. Artmagico se středním hrotem o šíři cca 2-3 mm a inkoustem prémiové kvality nabízíme v sadě 12 ks. Skvělou paletu barev, nejkvalitnější hrot z porézních vláken a dokonale krycí akrylový inkoust v lesklých barvách si oblíbí každý umělec, ať už začínající nebo profesionální!

standardní cena: 299 Kč –16 % 249 Kč 21 Kč / 1 ks
Dostupnost: Skladem (>5 ks)
Můžeme doručit do:
29.7.2024
Kód: 80098
Artmagico Akrylový popisovač se středním hrotem (2 mm) 12 ks
52 hodnocení
Medium TIP 12
Akce Tip
299 Kč –16 %

Detailní popis produktu

 • sada akrylových popisovačů zn. Artmagico
 • střední hrot o šíři cca 2 mm (2 - 3 mm)
 • universální hrot špičatý zaoblený
 • neodstřikuje na nerovném povrchu
 • vyměnitelný hrot z porézních vláken 
 • obsahuje 12 kusů popisovačů s jemným hrotem 
 • vyrobené z kvalitního inkoustu na vodní bázi s plynulým tokem barvy
 • rychleschnoucí zářivé barvy s perfektními krycími vlastnostmi
 • voděodolné, UV-odolné, bez zápachu a bez toxických materiálů
 • použitelné na všech typech povrchů
 • možnost míchání barev
 • designová krabička z papíru bez zbytečných plastů 
 • první použití akrylové fixy nutno vždy řádně protřepat
 • skladování pouze vleže

Artmagico Premium střední hrot

Akrylové fixy zn. Artmagico se středním hrotem o šíři 2 - 3 mm a inkoustem prémiové kvality nabízíme v sadě 12 ks. Skvělou paletu barev, nejkvalitnější hrot a dokonale krycí inkoust v lesklých barvách si oblíbí každý umělec! Luxusní akrylové fixy Artmagico jsou velmi oblíbené zejména pro malování na kamínky. Artmagico nabízí fixy nejvyšší kvality v elegantním designu. Plynulý tok barvy zajišťuje kvalitní inkoust na vodní bázi. Inkoust je rychleschnoucí, trvalý, bez zápachu a zároveň netoxický. Barvy zůstávají po uschnutí hladké, lesklé a neprůhledné na všech typech povrchů. Hroty popisovačů Artmagico jsou ideální pro tvoření a vymalování větších ploch. Díky kombinaci vlastností popisovačů Artmagico budou Vaše výtvory vždy dokonalé.

Fixy Artmagico vynikají zářivou paletou barev s opravdu skvělými krycími vlastnostmi, a to i na tmavém povrchu. Výsledný produkt odolá vodě i slunečnímu záření, barvy zůstávají stále jasné a nedochází k jejich vyblednutí. Fixy jsou použitelné na jakémkoliv povrchu – zvládnou textil, plátno, papír, kámen, plast, dřevo, keramiku, kov, terakotu, polymerovou hlínu, kůži, sklo i porcelán. Tyto popisovače mají vyměnitelný hrot, jenž je možné vyndat a propláchnut či vyměnit v případě jeho poškození. POZOR, druhá strana hrotu není určena k malování, slouží pouze k průtoku barvy z fixy.

Skvělá sada akrylových fixek Artmagico úžasných barev je to pravé pro nadšence do akrylových výtvorů! 

Co jsou akrylové fixy?

Akrylové fixy jsou popisovače, které obsahují akrylový inkoust na vodní bázi. V těle fixu se skrývá akrylová barva a pojivo, které míchá kulička, jenž při štěrchání fixu zajistí správné zamíchání a konzistenci směsi inkoustu. Díky akrylové barvě je možné využít fixy na většinu povrchů, barva je po zaschnutí voděodolná a stálá. Jsou to tedy velmi univerzální pomocníci jak v oblasti umění, kreativity, tak i v domácnostech.  

Artmagico nabízí moderní akrylové popisovače, jež jsou plněny kvalitním italským inkoustem a jejichž hroty jsou vyrobeny v Japonsku a jsou zárukou kvality a dlouhé životnosti. Barva inkoustu má vysokou krycí schopnost, je voděodolná a světlostálá, nedochází k jejímu blednutí, barvy zůstávají jasné a je možné je vzájemně míchat a tvořit tak další barevné odstíny. Díky konzistenci inkoustu je možné stínovat také za pomocí vlhkého štětce a dát tak malování s fixy nový umělecký rozměr.

První použití akrylové fixy

Akrylový fix je, na rozdíl od fix akvarelových nebo fix s alkoholovým základem, potřeba aktivovat. Popisovač několikrát protřepejte - ideálně alespoň 10 x, následně odstraňte víčko a opakovaně stlačujte hrot dovnitř těla fixu tak, že bude hrot zcela zajíždět a nebude viditelný. Toto opakujte tak dlouho, dokud do hrotu nenateče barva. Takto aktivovaná fixa je připravena k použití. 

Před každým použitím fixu protřepejte, ještě s uzavřeným víčkem, aby barva nevystříkla, následně 2 - 3 x zmáčknete na hrot na připravený zkušební papír nebo jiný podklad. Tímto zajistíte, že bude barva dostatečně promísena a zajistíte tím její výborné krycí vlastnosti. Pokud byste fixu před použitím neprotřepali, bude inkoust tekutý a průhledný a na neporézních materiálech nebude krýt a dobře schnout. Dbejte na to, aby k promíchání došlo i u tmavých barev, a to zejména při použití na porézní materiálech, kdy by mohlo dojít k rozpíjení díky většímu podílu pojiva než akrylu.

Na co použít akrylovou fixu

Akrylovou fixu můžete díky jejím specifickým vlastnostem použít na všechny materiály - porézní i neporézní. Před použitím fixu dobře protřepejte, aby byla barva konzistentní a dosáhli jste správného krycího efektu. Malujte na papír, dřevo, papyrus, plast, sklo, porcelán, keramiku, kůži, koženku, kámen a mnoho a mnoho dalších. Při použití na neporézních materiálech typu sklo, porcelán, kámen a dalších může dojít k mechanickému porušení barvy, pokud je o sebe odřete, je proto potřeba fixy správně zafixovat. Na porézních materiálech typu papír, dřevo, látka a další je potřeba fixu důkladně protřepat aby se Vám nerozpíjela.

Pro více inspirace a informací sledujte náš blog

Skladování akrylových fix

Akrylové fixy je potřeba skladovat vždy v leže, aby nedocházelo k zasychání barvy, vysychání hrotu a ulehčila se práce na dalších projektech. Při skladování hrotem nahoru může docházet k ukládání akrylu ve spodní části fixu a následně může být obtížnější promíchání a barva následně nemusí mít správné krycí vlastnosti; stejně tak může díky tomuto způsobu skladování dojít k vysychání barvy v hrotu. Při skladování fixu hrotem dolů může dojít k ucpání pumpovacího mechanismu. Pokud chceme zajistit co nejvyšší životnost akrylových fixů, vždy skladujme v leže v pokojové teplotě. Ideální teplota by neměla být nižší než 15 a vyšší než 27 stupňů. Fixy by neměly přejít mrazem. 

Fixace akrylových fix

Na některých typech povrchů je vhodné akrylové fixy zafixovat z důvodu vyšší odolnosti, abychom zamezili mechanickému poškození Vašeho výtvoru. Více informací, jak fixovat na různých površích, naleznete v článku našeho blogu o fixaci akrylových barev a fix

Řešení problému s akrylovými fixy

Zaschlý hrot

Akrylový fix může zaschnout vlivem nesprávného zacházení. Akryl vyniká tím, že rychle schne, pokud vystavíte hrot fixu vlivu vzduchu, může zaschnout, hrot fixy nepustí barvu do špičky a barva bude protékat kolem hrotu nebo se z těla fixy nedostane vůbec. Tomuto jednoduše zabráníte tím, že fixy budete vždy zavírat a skladovat doporučeným způsobem a hrot nebudete vystavovat vzduchu. Fixy vždy kontrolujte tak, že víčko zaklapne, i když se fixa může zdát zavřená, nemusí tomu tak být a správným zacvaknutím můžete předejít problému s vysycháním fixu. 

Pokud se Vám stane, že fixa zaschne, vytáhněte hrot z fixu za použití papírového kapesníčku (ať se neušpiníte) a vložte jej do teplé vody. Hrot řádně propláchněte a zaschlou barvu tak lehce odstraníte z fixu. Po vyčištění stačí hrot osušit a vložit zpět do těla fixy a fixu následně opětovně aktivovat. Pokud propláchnutí hrotu nepomůže, je možnost si zakoupit hroty náhradní, fixu určitě nevyhazujte. Po výměně hrotu bude fungovat dál (dokud nedojde inkoust, což může trvat poměrně dlouho dle závislosti, jak fix používáte často).

Pro všechny typy akrylových fix Artmagico najdete také náhradní hroty, které můžete dokoupit a v případě, že hrot nebude splňovat Vaše předpoklady jej můžete jednoduše vyměnit.

Barva je vodnatá a nedostatečně kryje

Pokud se Vám zdá, že barva, která vychází z fixy, je vodnatá a nedostatečně kryje, je to způsobené tím, že není řádně promíchaná, tj. že pigmenty barvy a pojivo nejsou spojeny. Fixu tedy zavřete a několikrát (alespoň 10 x) protřepte, v případě potřeby opakujte, zejména pokud jste fix delší dobu nepoužili. Následně na zkušebním papíře několikrát zmáčkněte na hrot fixy, aby se barva dostala do hrotu fixy již v požadované konzistenci, rozepiště fix a můžete opět malovat při zajištění perfektních krycích vlastností.

Důležitá upozornění

Pozor: akrylová fixa není hračka a není určena pro děti. Fixy obsahují malé části - hroty a víčka, které děti snadno vytáhnou a mohou způsobit zadušení. Barva je taktéž po zaschnutí nesmyvatelná a hrozí též nevratné ušpinění oblečení, nábytku aj. 

Při práci s akrylovými fixy dbejte opatrnosti při štěrchání. Dbejte na to, aby při štěrchání bylo víčko fixu zavřené, aby nedošlo k potřísnění (nejen) oblečení, barva může odstřikovat. 

Barva by v žádném případě neměla přijít do kontaktu s potravinami, aby nedošlo k možnosti požití barvy. Nejedná se o potravinářské barvivo a barvy nejsou jedlé. 

V případě nepříznivých venkovních teplot (nad 25 °C a pod 5 °C) nedoporučujeme jejich zaslání do venkovních výdejních míst. Zboží poškozené vlivem počasí bohužel není možné reklamovat.

Artmagico je značka, která vstoupila na scénu uměleckých potřeb se závazkem přinést umělcům a kreativním jedincům nový zážitek z tvorby. Zde je několik klíčových prvků, které tuto značku představují:

 1. Inovativní Produkty: Artmagico se zaměřuje na výrobu inovativních uměleckých nástrojů a potřeb, které pomáhají umělcům dosáhnout nových úrovní kreativity. Jejich produkty jsou navrženy s důrazem na výkonnost a jednoduchost použití.

 2. Kvalita a Spolehlivost: Značka Artmagico si zakládá na kvalitě svých produktů. Výrobky jsou pečlivě vybrány a testovány, aby splňovaly očekávání umělců a poskytovaly spolehlivost v jejich práci.

 3. Podpora Umělců: Artmagico aktivně podporuje uměleckou komunitu. Spolupracuje s umělci, pořádá umělecké soutěže a workshopy a vytváří prostor pro sdílení umění a inspirace.

 4. Široká Škála Produktů: Značka nabízí širokou škálu uměleckých potřeb, včetně akvarelových štětců, fixů, brush penů, barev a dalších materiálů pro kreslení a malbu.

 5. Kreativní Komunita: Artmagico si zakládá na budování komunity tvořivých jedinců, kteří sdílejí vášeň pro umění a tvorbu. Komunita je základem pro inspiraci a sdílení nápadů.

 6. Dostupnost a Globální Přítomnost: Produkty Artmagico jsou dostupné nejenom v jejich domovské zemi, ale také po celém světě. Získali si mezinárodní popularitu a uznání.

Artmagico je taková značka, která věří, že každý má v sobě tvůrčího ducha a potenciál pro umění. S jejich produkty můžete objevit svou vlastní uměleckou cestu a vyjádřit svou kreativitu ve svém vlastním stylu.