Pastelky, pastely a tužky

Kresba je krásná technika a není k ní třeba velké množství pomůcek. Vlastně stačí tužka a papír...U kresby je důležité neustále trénovat, a tím si zlepšovat kreslící dovednosti. Kreslí se nejčastěji na papír, bloky či skicáky. Aby Vás kresba bavila, nabízíme širokou nabídku kreslících pomůcek, nemusíte totiž zůstat jen u tužky. 

Základní a všestrannou pomůckou pro kresbu jsou zmíněné grafitové tužky. Tužky mají různou tvrdost tuhy, čím měkčí je tuha, tím tužka maluje tmavěji. Tvrdosti tužek se využívá hlavně při stínování. Stejně jako tužku je možné ke kresbě použít i detailní linery. 

Další krásnou kreslící pomůckou jsou pastelky, které se nabízí v široké škále barev. Používají se stejným způsobem jako tužky. Existují také akvarelové pastelky, se kterými, kromě kresby, můžete pracovat podobně jako s akvarelovými barvami. Tyto pastelky jdou rozpít vodou a umí vytvářet krásné akvarelové efekty.

Suchý pastel je technika na pomezí kresby a malby, což je dáno způsobem, jakým se s pastelem tvoří. Široká nabídka odstínů a velká flexibilita suchého pastelu dělá z této techniky velmi oblíbenou disciplínu. 

 
18
10091181009
Značky
 

Stránka 1 z 2 - 28 položek celkem

Další produkty

Stránka 1 z 2 - 28 položek celkem