Fixace, laky a pryskyřice

Laky, zpravidla na akrylové bázi, jsou závěrečnou tečkou za prací každého malíře. Laky dodají dílům poslední tečku vyrábí se zpravidla ve třech formách - lesklé, které nádherně oživí barvy, matné, které zanechávají barvy takové, jaké byly předtím, a dále pak sametové pro jemně sametový lesk. Laky jsou často opomíjenou součástí tvorby, nicméně díky nim se o své dílo budete moci snadno starat a výrazně prodloužíte jejich životnost. Laky se nabízí ve spreji a dále pak k nanášení štětci. Je vždy na preferenci každého malíře, která forma je pro něj přijatelnější, výrazný rozdíl mezi nimi není. Laky ve spreji se doporučují používat v odvětrávaných prostorech kvůli aerosolu, který se dostane do vzduchu. Laky, které se nanáší štětcem, jsou často bez zápachu a je možné je použít prakticky i v domácnostech bez otevřeného okna.

Laky a fixativy na kresbu, suchý pastel či uhel jsou nutností při těchto technikách. Tyto laky prodlužují životnost těchto děl a chrání je před otěrem a venkovními vlivy.  

Pryskyřice je jedna z forem fixace, vytváří povrch předmětu lesklý a sklovitý. Je dokonale průhledná, velmi tvrdá, extrémně odolná a vhodná k využití na potahování povrchů a je vhodná také k výrobě různých předmětů - amulety, náušnice, podtácky aj. 

 

Nejprodávanější

45
677145677
Značky
 

Stránka 1 z 2 - 27 položek celkem

Další produkty

Stránka 1 z 2 - 27 položek celkem