FolkArt - sada akrylových barev Festival 12 x 59 ml

1 hodnocení

FolkArt Acrylic Colors jsou vysoce kvalitní akrylové barvy vhodné pro širokou škálu uměleckých a řemeslných projektů. Tyto barvy jsou oblíbené mezi umělci a řemeslníky díky své vynikající kvalitě, intenzivní pigmentaci a širokému spektru použití.

781 Kč
Dostupnost: Skladem (5 ks)
Kód: 50701
FolkArt - sada akrylových barev Festival 12 x 59 ml
1 hodnocení
folk art 2
Novinka

Detailní popis produktu

  • prémiové akrylové barvy značky FolkArt
  • obsah balení 12 barev x 59 ml
  • netoxické
  • vodou ředitelné, po zaschnutí voděodolné
  • snadno se míchají s jinými odstíny
  • ideální pro všechny porézní povrchy 
  • matná textura po zaschnutí
  • vynikající krycí vlastnosti
  • krémová konzistence

Sada krylových barev FolkArt 12 x 59 ml

Sada akrylových barev FolkArt Matte Paint Set Festival 12x2 obsahuje paletu 12 jasných a živých barev, které jsou ideální pro vaše DIY malířské projekty. Akrylová barva FolkArt je kvalitní produkt, který milují všichni výtvarníci pro různorodé umělecké a řemeslné práce. Každá z těchto odvážných akrylových barev nabízí bohatou, krémovou konzistenci pro vynikající míchání a stínování s vynikajícím krytím. Od krásných ručních maleb po stylové šablony a designové techniky poskytuje FolkArt vynikající výsledky! Akrylové barvy FolkArt jsou nezbytnými produkty pro každého výtvarníka pro základní malování, šablonování a mnoho dalšího. Ať už jste začátečník nebo zkušený řemeslník, zamilujete si univerzálnost této prvotřídní akrylové barvy jako součást vašeho výtvarného vybavení. Vyvinuté jak pro malování tahem štětce, tak pro různé dekorativní řemeslné aktivity, řada barev FolkArt nabízí úžasné odstíny v různých formách a povrchových úpravách, které inspirují vaši kreativitu. Použijte tyto krásné akrylové barvy s matným povrchem na různé povrchy, jako jsou dřevo, plátno, papír, polystyren, papírová hmot, a mnoho dalších. FolkArt Acrylic Paint je preferovanou značkou mezi řemeslníky, malíři a umělci a je základním prvkem v každé kolekci výtvarných potřeb!

Pro koho jsou akrylové barvy určeny?

Zamilují si je jak začínající malíři, kteří díky nim objeví kouzlo akrylových barev, tak i zkušení malíři, kteří ocení jejich vlastnosti

Vlastnosti akrylových barev

Akrylová barva se nejčastěji používá k malbě, ale také do kombinovaných výtvarných technik či na akrylový pouring. Akrylová malba je velmi oblíbená výtvarná technika. Základní vlastností akrylové barvy, na rozdíl od olejových barev, je rychlé schnutí, které je v rámci minut. Je to její super vlastnost, díky tomu výtvarná díla bývají poměrně rychle vytvořená a je možné se k nim stále vracet dokud nejsou kompletně dokončená.

Akrylová barva velmi dobře drží na různých površích a jde s ní malovat téměř na vše, lépe drží na porézním povrchu. Akrylová barva je vodou ředitelná, případně pro zachování sytosti barvy, je též možné použít na ředění pouring medium. Po zaschnutí jsou barvy nesmyvatelné a stálobarevné. 

Jak na akrylové barvy

Chystáte se propadnout do světa akrylových barev a nevíte co si pořídit? 

Vedle kvalitních akrylových barev budete potřebovat nádobu s vodou, kvalitní štětce (syntetické či přírodní), papírové či látkové utěrky na utírání vody ze štětců a palety

Dále potřebujete předmět, na který se chystáte malovat a případně nějakou podložku, kde budete tvořit, protože akrylové barvy po zaschnutí není možné umýt. Takto jednoduché to je.

Použití akrylových barev

Akrylové barvy, díky svým vlastnostem, je možné použít na většinu povrchů. Od papíru, plátna, dřeva, plastu, látky, koženky, kůže, kamene, kov až po porcelán či sklo. Barva lépe drží na porézním povrchu, na neporézním povrchu např. porcelánu nebo skle, může dojít k mechanickému poškození (odření, poškrábání, otěr). Proto u neporézních materiálů doporučujeme zafixovat.

Fixace akrylových barev 

Záleží na jaký povrch jste malovali. Obecně doporučujeme zafixovat povrch lakem (ať už ve spreji nebo pomocí štětce). V případě skla, porcelánu či keramiky doporučujeme zapéct, a to minimálně na 160°C po dobu jedné hodiny. Pokud jste malovali na látku, stačí zažehlit přes pečící papír.

Skladování

Pro tyto barvy není potřeba žádné speciální skladování, dbejte však na to aby byly v suchu a nevystavujte je nadměrným nebo extrémně nízkým teplotám, které by mohly mít vliv na kvalitu barev. V případě nepříznivých venkovních teplot (nad 25 °C a pod 5 °C) nedoporučujeme jejich zaslání do venkovních výdejních míst. Zboží poškozené vlivem počasí bohužel není možné reklamovat. 

Bezpečnostní upozornění

Při práci s barvami dbejte zvýšené opatrnosti a předcházejte ušpinění oděvů, díky vysokému obsahu pigmentu by se zašpiněné oblečení nemuselo vyprat. Zároveň chraňte před dětmi. Výrobek není hračkou a není určen pro práci s malými dětmi bez dohledu.