Jesmonite AC100 samostatná tekutá složka Liquid 240 gr

Neohodnoceno

Samostatná tekutá složka pro výrobu kompozitní hmoty Jesmonite. Hmota Jesmonite je určena pro odlévání a vytváření uměleckých, designových projektů. Společně s pigmenty, které obarví hmotu dosáhnete pestrých i jemných barevných variací. Hmota Jesmonite vyniká pevností a odolností a využít je můžete jak v interiéru tak exteriéru.

195 Kč
Dostupnost: Skladem (>5 ks)
Kód: 15759
Jesmonite AC100 samostatná tekutá složka Liquid 240 gr
Neohodnoceno
Jesmonite AC100 Liquid 240 g NL
Novinka

Detailní popis produktu

 • samostatná tekutá složka Liquid značky Jesmonite
 • k vytvoření hmoty je nutná také druhá část - sypká složka Base
 • možnost dobarvit či vložit třpytky, vločky aj.
 • nehořlavý materiál
 • rychleschnoucí a šetrný k životnímu prostředí
 • jemný, lehký, silný - polymerní materiál
 • možnost obtisků, barvení, broušení, odlévání 
 • velmi kreativní hmota
 • vhodný na výrobu soch, designových doplňků, plastik aj.

Jesmonite - základní složka Liquid 

Jesmonite je materiál vytvořený z kombinace akrylové pryskyřice rozpustné ve vodě a minerálního prášku, což jej činí ekologicky přívětivou alternativou k tradiční pryskyřici. Tento kompozit vytváří pevné a lehké objekty s vzhledem podobným betonu nebo sádře, avšak s možností snadného obarvení pomocí specifických pigmentů. Jeho vlastnosti zahrnují nehořlavost a schopnost rychlého tuhnutí, což umožňuje demoldování již po krátké době. Celkové vytvrzení je dosaženo během 24 hodin, přičemž doba schnutí se může lišit v závislosti na velikosti a tloušťce objektu.

Jesmonite květináč 2

Jak pracovat s hmotou Jesmonite

Postup tvorby s hmotou Jesmonite je relativně jednoduchý, ale vyžaduje určité postupy a opatrnosti. Zde je základní postup:

 1. Příprava pracovního prostoru: Začněte přípravou pracovního prostoru. Zajistěte si dostatek prostoru pro práci a pokryjte pracovní plochu ochrannou fólií nebo novinami, aby se zabránilo znečištění a poškození povrchu.

 2. Míchání Jesmonite: Postupujte podle instrukcí výrobce a pečlivě změřte správný poměr složek A a B, tj. základního materiálu a tvrdidla. Poté důkladně promíchejte obě složky v čisté nádobě. Je důležité dodržovat správný poměr a míchat materiál po dostatečnou dobu, aby se zajistila homogenita směsi.

 3. Přidání barev: Pokud chcete barvit hmotu Jesmonite, přidejte do směsi příslušné barvy v požadovaném poměru (nedávejte více, ohrozili byste tím tvrdnutí a konzistenci hmoty). Míchejte barvy pečlivě, dokud nedosáhnete požadovaného odstínu.

 4. Nalévání do formy: Jakmile máte připravenou směs Jesmonite, nalijte ji do formy nebo formiček. Ujistěte se předem, že formy jsou čisté a suché a že jsou dobře utěsněny, aby se zabránilo úniku hmoty.

 5. Vyřazení vzduchových bublin: Pro odstranění vzduchových bublin můžete použít vibrace nebo jemné poklepání formy na pracovní plochu. 

 6. Vytvrzení: Nechte Jesmonite ztuhnout a vytvrdnout podle doporučení výrobce. Doba tuhnutí se může lišit v závislosti na tloušťce vrstvy a teplotě prostředí.

 7. Dokončení a úpravy: Po vytvrzení můžete vytvořené dílo vyjmout z formy a provést případné úpravy nebo dokončení, jako je broušení, leštění nebo malování.

 8. Úklid: Po dokončení práce důkladně vyčistěte veškeré nářadí a pracovní plochu. Jesmonite je lepidlo a může být obtížné odstranit, pokud zaschne na povrchu.

Tento postup vám pomůže vytvořit krásná a odolná umělecká díla s hmotou Jesmonite. Buďte však opatrní a dodržujte bezpečnostní pokyny uvedené v pokynech výrobce.

Skladování

Sypký materiál uchovávejte v suchu a nevystavujte ho nadměrným nebo extrémně nízkým teplotám, které by mohly mít vliv na kvalitu barev. Tekutinu uchovávejte v uzavřené nádobě, aby nedocházelo k odpařování a spotřebujte ji do šesti měsíců od otevření. Skladování by mělo probíhat v konstantní teplotě mezi 5 - 25 °C. V případě nepříznivých venkovních teplot (nad 25 °C a pod 5 °C) nedoporučujeme zaslání do venkovních výdejních míst. Zboží poškozené vlivem počasí bohužel není možné reklamovat.