Artmagico PRO LINE Blue

5 hodnocení

Akrylové fixy s extra jemným hrotem o síle 0,7 mm s 12 matnými barvami určenými pro profesionály i amatérské umělce. Perfektní krycí vlastnosti a nádherné odstíny barev potěší každého milovníka barev. Sada s odstíny modrých barev. 

standardní cena: 329 Kč –14 % 280 Kč
Dostupnost: Skladem (>5 ks)
Kód: 81217
Artmagico PRO LINE Blue
5 hodnocení
Akrylové fixy Artmagico Pro line blue
Akce Novinka
329 Kč –14 %

Detailní popis produktu

 • sada 12 ks akrylových popisovačů značky Artmagico
 • modré odstíny PRO LINE 
 • akrylový inkoust na vodní bázi
 • plastový hrot o šíři 0,7mm
 • tělo fixy příjemné do ruky
 • díky speciálnímu tenkému hrotu se hodí zejména pro detailní práci
 • vyrobené z kvalitního inkoustu na vodní bázi s plynulým tokem barvy
 • rychleschnoucí matné barvy s perfektními krycími vlastnostmi
 • vysoce pigmentovaný inkoust zajistí skvělé krytí na téměř každém povrchu
 • inkoust odolný proti vyblednutí
 • voděodolné, UV-odolné, bez zápachu a bez toxických materiálů.
 • použitelné na všech typech povrchů od papíru, přes kámen, dřevo, plast a mnohé další

Artmagico PRO LINE Blue 

Fixy Artmagico PRO LINE s extra jemným hrotem obsahují plastový hrot, který je určen zejména zkušenějším nebo profesionálním malířům, kteří mají malování v ruce, ale potěší i kreativní nadšence, které posune v jejich tvorbě dál. Barvy, které fixy obsahují, překvapí svými krycími vlastnostmi, jenž vyniknou zejména na tmavém povrchu. Po řádném proštěrchání fixy (dle návodu na těle fixy) docílíte nepřekonatelně krycích odstínů barev. S fixami Artmagico s extra jemným hrotem zvládnete s lehkostí detailní linie, ale využijete je i na vybarvování menších ploch nebo tvorbu jemných teček. Díky plynulému toku barvy využijete fixy i při tvorbě falešné kaligrafie a letteringu. Objevte všechny sady Artmagico PRO LINE, jejichž inkoust má nádherné matné odstíny barev.

pro line blue artmagico

Co jsou akrylové fixy?

Akrylové fixy jsou popisovače, které obsahují akrylový inkoust na vodní bázi. V těle fixu se skrývá akrylová barva a pojivo, které míchá kulička, jenž při štěrchání fixu zajistí správné zamíchání a konzistenci směsi inkoustu. Díky akrylové barvě je možné využít fixy na většinu povrchů, barva je po zaschnutí voděodolná a stálá. Jsou to tedy velmi univerzální pomocníci jak v oblasti umění, kreativity, tak i v domácnostech.  

Artmagico nabízí moderní akrylové popisovače, jež jsou plněny kvalitním italským inkoustem a jejichž hroty jsou vyrobeny v Japonsku a jsou zárukou kvality a dlouhé životnosti. Barva inkoustu má vysokou krycí schopnost, je voděodolná a světlostálá, nedochází k jejímu blednutí, barvy zůstávají jasné a je možné je vzájemně míchat a tvořit tak další barevné odstíny. Díky konzistenci inkoustu je možné stínovat také za pomocí vlhkého štětce a dát tak malování s fixy nový umělecký rozměr.

První použití akrylové fixy

Akrylový fix je, na rozdíl od fix akvarelových nebo fix s alkoholovým základem, potřeba aktivovat. Popisovač několikrát protřepejte - ideálně alespoň 10 x, následně odstraňte víčko a opakovaně stlačujte hrot dovnitř těla fixu tak, že bude hrot zcela zajíždět a nebude viditelný. Toto opakujte tak dlouho, dokud do hrotu nenateče barva. Takto aktivovaná fixa je připravena k použití. 

Před každým použitím fixu protřepejte, ještě s uzavřeným víčkem, aby barva nevystříkla, následně 2 - 3 x zmáčknete na hrot na připravený zkušební papír nebo jiný podklad. Tímto zajistíte, že bude barva dostatečně promísena a zajistíte tím její výborné krycí vlastnosti. Pokud byste fixu před použitím neprotřepali, bude inkoust tekutý a průhledný a na neporézních materiálech nebude krýt a dobře schnout. Dbejte na to, aby k promíchání došlo i u tmavých barev, a to zejména při použití na porézní materiálech, kdy by mohlo dojít k rozpíjení díky většímu podílu pojiva než akrylu.

Na co použít akrylovou fixu

Akrylovou fixu můžete díky jejím specifickým vlastnostem použít na všechny materiály - porézní i neporézní. Před použitím fixu dobře protřepejte, aby byla barva konzistentní a dosáhli jste správného krycího efektu. Malujte na papír, dřevo, papyrus, plast, sklo, porcelán, keramiku, kůži, koženku, kámen a mnoho a mnoho dalších. Při použití na neporézních materiálech typu sklo, porcelán, kámen a dalších může dojít k mechanickému porušení barvy, pokud je o sebe odřete, je proto potřeba fixy správně zafixovat. Na porézních materiálech typu papír, dřevo, látka a další je potřeba fixu důkladně protřepat aby se Vám nerozpíjela.

Pro více inspirace a informací sledujte náš blog

Skladování akrylových fix

Akrylové fixy je potřeba skladovat vždy v leže, aby nedocházelo k zasychání barvy, vysychání hrotu a ulehčila se práce na dalších projektech. Při skladování hrotem nahoru může docházet k ukládání akrylu ve spodní části fixu a následně může být obtížnější promíchání a barva následně nemusí mít správné krycí vlastnosti; stejně tak může díky tomuto způsobu skladování dojít k vysychání barvy v hrotu. Při skladování fixu hrotem dolů může dojít k ucpání pumpovacího mechanismu. Pokud chceme zajistit co nejvyšší životnost akrylových fixů, vždy skladujme v leže v pokojové teplotě. Ideální teplota by neměla být nižší než 15 a vyšší než 27 stupňů. Fixy by neměly přejít mrazem. 

Fixace akrylových fix

Na některých typech povrchů je vhodné akrylové fixy zafixovat z důvodu vyšší odolnosti, abychom zamezili mechanickému poškození Vašeho výtvoru. Více informací, jak fixovat na různých površích, naleznete v článku našeho blogu o fixaci akrylových barev a fix

Řešení problému s akrylovými fixy

Zaschlý hrot

Akrylový fix může zaschnout vlivem nesprávného zacházení. Akryl vyniká tím, že rychle schne, pokud vystavíte hrot fixu vlivu vzduchu, může zaschnout, hrot fixy nepustí barvu do špičky a barva bude protékat kolem hrotu nebo se z těla fixy nedostane vůbec. Tomuto jednoduše zabráníte tím, že fixy budete vždy zavírat a skladovat doporučeným způsobem a hrot nebudete vystavovat vzduchu. Fixy vždy kontrolujte tak, že víčko zaklapne, i když se fixa může zdát zavřená, nemusí tomu tak být a správným zacvaknutím můžete předejít problému s vysycháním fixu. 

Pokud se Vám stane, že fixa zaschne, vytáhněte hrot z fixu za použití papírového kapesníčku (ať se neušpiníte) a vložte jej do teplé vody. Hrot řádně propláchněte a zaschlou barvu tak lehce odstraníte z fixu. Po vyčištění stačí hrot osušit a vložit zpět do těla fixy a fixu následně opětovně aktivovat. Pokud propláchnutí hrotu nepomůže, je možnost si zakoupit hroty náhradní, fixu určitě nevyhazujte. Po výměně hrotu bude fungovat dál (dokud nedojde inkoust, což může trvat poměrně dlouho dle závislosti, jak fix používáte často).

Pro všechny typy akrylových fix Artmagico najdete také náhradní hroty, které můžete dokoupit a v případě, že hrot nebude splňovat Vaše předpoklady jej můžete jednoduše vyměnit.

Barva je vodnatá a nedostatečně kryje

Pokud se Vám zdá, že barva, která vychází z fixy, je vodnatá a nedostatečně kryje, je to způsobené tím, že není řádně promíchaná, tj. že pigmenty barvy a pojivo nejsou spojeny. Fixu tedy zavřete a několikrát (alespoň 10 x) protřepte, v případě potřeby opakujte, zejména pokud jste fix delší dobu nepoužili. Následně na zkušebním papíře několikrát zmáčkněte na hrot fixy, aby se barva dostala do hrotu fixy již v požadované konzistenci, rozepiště fix a můžete opět malovat při zajištění perfektních krycích vlastností.

Důležitá upozornění

Pozor: akrylová fixa není hračka a není určena pro děti. Fixy obsahují malé části - hroty a víčka, které děti snadno vytáhnou a mohou způsobit zadušení. Barva je taktéž po zaschnutí nesmyvatelná a hrozí též nevratné ušpinění oblečení, nábytku aj. 

Při práci s akrylovými fixy dbejte opatrnosti při štěrchání. Dbejte na to, aby při štěrchání bylo víčko fixu zavřené, aby nedošlo k potřísnění (nejen) oblečení, barva může odstřikovat. 

Barva by v žádném případě neměla přijít do kontaktu s potravinami, aby nedošlo k možnosti požití barvy. Nejedná se o potravinářské barvivo a barvy nejsou jedlé. 

V případě nepříznivých venkovních teplot (nad 25 °C a pod 5 °C) nedoporučujeme jejich zaslání do venkovních výdejních míst. Zboží poškozené vlivem počasí bohužel není možné reklamovat.

Artmagico je značka, která vstoupila na scénu uměleckých potřeb se závazkem přinést umělcům a kreativním jedincům nový zážitek z tvorby. Zde je několik klíčových prvků, které tuto značku představují:

 1. Inovativní Produkty: Artmagico se zaměřuje na výrobu inovativních uměleckých nástrojů a potřeb, které pomáhají umělcům dosáhnout nových úrovní kreativity. Jejich produkty jsou navrženy s důrazem na výkonnost a jednoduchost použití.

 2. Kvalita a Spolehlivost: Značka Artmagico si zakládá na kvalitě svých produktů. Výrobky jsou pečlivě vybrány a testovány, aby splňovaly očekávání umělců a poskytovaly spolehlivost v jejich práci.

 3. Podpora Umělců: Artmagico aktivně podporuje uměleckou komunitu. Spolupracuje s umělci, pořádá umělecké soutěže a workshopy a vytváří prostor pro sdílení umění a inspirace.

 4. Široká Škála Produktů: Značka nabízí širokou škálu uměleckých potřeb, včetně akvarelových štětců, fixů, brush penů, barev a dalších materiálů pro kreslení a malbu.

 5. Kreativní Komunita: Artmagico si zakládá na budování komunity tvořivých jedinců, kteří sdílejí vášeň pro umění a tvorbu. Komunita je základem pro inspiraci a sdílení nápadů.

 6. Dostupnost a Globální Přítomnost: Produkty Artmagico jsou dostupné nejenom v jejich domovské zemi, ale také po celém světě. Získali si mezinárodní popularitu a uznání.

Artmagico je taková značka, která věří, že každý má v sobě tvůrčího ducha a potenciál pro umění. S jejich produkty můžete objevit svou vlastní uměleckou cestu a vyjádřit svou kreativitu ve svém vlastním stylu.