Carioca Plus Akrylové fixy v dárkovém balení 8 kusů

Neohodnoceno

Akrylové fixy od značky Carioca jsou vysoce kvalitními výtvarnými nástroji, které nabízejí širokou škálu možností pro kreativní projekty. Tyto fixy mají akrylovou bázi, což znamená, že poskytují trvanlivost a odolnost na různých površích, včetně papíru, dřeva, plátna a keramiky. S bohatou paletou barev umožňují umělcům vytvářet živé a výrazné obrázky s jemnými detaily a kontrasty. Fixy jsou snadno použitelné díky svému ergonomickému designu a jemnému hrotu, který umožňuje přesné kreslení a psaní. Jsou ideální pro umělecké práce, dekorace, označování a další kreativní projekty.

standardní cena: 360 Kč –6 % 337 Kč
Dostupnost: Skladem (>5 ks)
Kód: 52094
Carioca Plus Akrylové fixy v dárkovém balení 8 kusů
Neohodnoceno
carioca plus marcatore acrilico confezione rigida 8 pezzi
360 Kč –6 %

Detailní popis produktu

  • akrylový popisovač značky Carioca
  • sada 8 barev 
  • akrylový inkoust a jednoduchá aktivace hrotu
  • šířka stopy 2 mm - střední hrot 
  • inkoust bohatý na pigmenty
  • syté barvy a světlostalý inkoust
  • použitelný na většinu povrchů a materiálů: kámen, plátno, papír, dřevo, keramika, sklo, kov, plast atd. 
  • výsledný obrázek je extrémně odolný vůči atmosférickým podmínkám a plynutí času
  • vnitřní a venkovní použití

Akrylové fixy Carioca

Rozprouděte svou kreativitu s akrylovými fixy od značky Carioca! Tyto fixy jsou vyrobeny s akrylovou bází, což zajišťuje jejich trvanlivost a odolnost na různých površích. S bohatou paletou barev můžete vytvářet živé a výrazné obrázky s jemnými detaily a kontrasty. Ergonomický design a jemný hrot umožňují snadné a přesné kreslení a psaní. Naše fixy jsou ideální volbou pro umělecké práce, dekorace, označování a další kreativní projekty. Objednejte si akrylové fixy od značky Carioca ještě dnes a rozviněte svou kreativitu s trvanlivými barvami!

carioca akrylové fixy

První použití akrylové fixy

Akrylová fixa je na rozdíl od fix akvarelových nebo fix s alkoholovým základem potřeba aktivovat. Popisovač několikrát protřepejte - ideálně alespoň 10 x, následně odstraňte víčko a opakovaně stlačujte hrot dovnitř těla fixu tak, že bude hrot zcela zajíždět a nebude viditelný. Toto opakujte tak dlouho, dokud do hrotu nenateče barva. Takto aktivovaná fixa je připravena k použití. 

Před každým použitím fixu protřepejte ještě s uzavřeným víčkem a následně 2 - 3 x zmáčknete na hrot na připravený papír nebo jiný podklad. Tímto zajistíte, že bude barva dostatečně promísená a zajistíte tím její výborné krycí vlastnosti. Pokud byste fixu před použitím neprotřepali, bude inkoust tekutý a průhledný a na neporézních materiálech nebude krýt a dobře schnout. Dbejte na to, aby k promíchání došlo i u tmavých barev a to zejména při použití na porézní materiálech, kdy by mohlo dojít k rozpíjení díky většímu podílu pojiva než akrylu.

Fixace akrylových fix

Na některých typech povrchů je vhodné akrylové fixy zafixovat z důvodu vyšší odolnosti, abychom zamezili mechanickému poškození Vašeho výtvoru. Více informací, jak fixovat na různých površích, naleznete v článku blogu o fixaci akrylových barev a fixů

Skladování akrylových fixů

Akrylové fixy je potřeba skladovat vždy v leže, aby nedocházelo k zasychání barvy, vysychání hrotu a ulehčila se práce na dalších projektech. Pokud chceme zajistit co nejvyšší životnost akrylových fixů, vždy skladujme v leže v pokojové teplotě. Ideální teplota by neměla být nižší než 15 a vyšší než 27 stupňů. Fixy by neměly přejít mrazem. 

Důležité upozornění

V případě nepříznivých venkovních teplot (nad 25 °C a pod 5 °C) nedoporučujeme jejich zaslání do venkovních výdejních míst. Zboží poškozené vlivem počasí bohužel není možné reklamovat.