Carioca Plus Akvarelové barvy 12 ks

1 hodnocení

Akvarelové barvy značky Carioca jsou cenově dostupné a kvalitní výtvarné potřeby vhodné pro začátečníky i pokročilé malíře. Nabízí širokou paletu jasných a sytých barev, které se snadno míchají a vrství, což umožňuje tvorbu různých efektů a barevných tónů. Tyto barvy jsou vhodné pro použití na různých površích, včetně papíru, plátna a akvarelových bloků. 

standardní cena: 251 Kč –20 % 199 Kč
Dostupnost: Skladem (>5 ks)
Můžeme doručit do:
29.7.2024
Kód: 52100
Carioca Plus Akvarelové barvy 12 ks
1 hodnocení
carioca plus solid watercolors 12 pezzi (1)
Akce
251 Kč –20 %

Detailní popis produktu

  • akvarelová sada značky Carioca
  • řada Caprica Plus 
  • vysoce pigmentované 
  • barvy se dají vzájemně míchat a vrstvit
  • sada obsahuje 12 pánviček, mini štětec, paletka z víčka 
  • živé intenzivní vodou ředitelné barvy
  • světlostálé barvy 
  • použití na porézním povrchu - na papíře, textilu, keramice, dřevě
  • vhodné pro začátečníky i pokročilé malíře

 Akvarelové barvy Carioca

Objevte kouzlo tvorby s akvarelovými barvami značky Carioca Plus! Tyto cenově dostupné barvy nabízejí širokou paletu jasných a sytých barev, které se snadno míchají a vrství. Jsou vhodné pro použití na různých površích a jsou ideální volbou pro začátečníky i pokročilé malíře. Objednejte si akvarely značky Carioca ještě dnes a pusťte se do tvorby s důvěrou v kvalitu!

carioca aqaurelle

Co je to akvarel

Akvarelová barva je ředitelná vodou. Voda tvoří nejdůležitější součást malby, bez vody jsou barvy de facto nepoužitelné (nevytvoří požadované a typické efekty akvarelové barvy). Jsou nejčastěji vyráběny v tzv. pánvičkách (suché nešpiní) či v kovových tubách. Je také možné zakoupit akvarelové pastelky, kterou jsou vodou rozmyvatelné. Barvy jsou dle množství přidané vody průhledné, v nejhustší formě nejsou ale zcela krycí. Barvy jsou po zaschnutí nesmyvatelné. Doba schnutí obrázku závisí na množství vody, která je součástí malby, maluje se nejčastěji na papír s vyšší gramáží (od 200g/m2). Barvy jsou bezzápachové. Akvarel je velmi oblíbená technika a učí se s ním už malé děti. Často se těmto barvám říká českým názvem “vodovky”. K akvarelu je vhodné používat štětce, které drží špičku a zároveň umí nasát hodně vody. Existují také speciální vodové štětce, které mají zásobník na vodu a během malby si můžete korigovat její množství přitékající do štětin štětce. Akvarelová malba je skvělá zejména pro ilustrace, často se používá v kombinaci s linerem. Je velmi populární také na malování krajinek. S akvarelem je možné malovat na suchý papír, kdy přidáním vody měníte hustotu a pigmentaci barvy, nebo je možné malovat do mokrého podkladu, kde se barvy samy rozpustí a prolnou do jiných barev, které použijete, vznikají tak krásné barevné efekty. Po zaschnutí je možné vrstvení barev přes sebe, barvy ale nejsou zcela krycí. Často se k malbě používají také tzv. kreslící či maskovací gumy nebo gely, které zakryjí místo, která má zůstat bílé či světlejší a tím ho chrání od barvy. Po dokončení obrázku a zaschnutí barev, se pak guma z obrázku vydroluje. Pokud si totiž místo, které má zůstat bílé zamalujete, tak už bohužel bílou akvarelovou barvou místo zpět zcela nezabělíte. Akvarel je krásná snová technika, kterou si určitě zamilujete. 

Tip: pokud máte akvarelové barvy v pánvičkách, postříkejte je před použitím rozprašovačem s vodou. Schnutí vody na papíře můžete uspíšit fénem.

Skladování

Pro tyto barvy není potřeba žádné speciální skladování, dbejte však na to aby byly v suchu a nevystavujte je nadměrným nebo extrémně nízkým teplotám, které by mohly mít vliv na kvalitu barev.

Bezpečnostní upozornění

Při práci s barvami dbejte zvýšené opatrnosti a předcházejte ušpinění oděvů, díky vysokému obsahu pigmentu by se zašpiněné oblečení nemuselo vyprat. Zároveň chraňte před dětmi. Výrobek není hračkou a není určen pro práci s malými dětmi. 

CARIOCA AQUARELLE