KOH-I-NOOR Bílá křída v tužce 8801

1 hodnocení

Bílá křída v tužce patří do výbavy každého zkušeného malíře. Využití najdou jak při samotné kresbě, tak jako pomůcka k předkreslení, jelikož ji snadno očistíte z jakéhokoliv materiálu. Má vlastnosti umělecké křídy a výhody možnosti kreslení jemných čar.

27 Kč
Dostupnost: Skladem (>5 ks)
Kód: 2848
KOH-I-NOOR Bílá křída v tužce 8801
1 hodnocení
Snímek obrazovky 2023 07 05 v 8.22.50
Novinka

Detailní popis produktu

 • umělecká křída v tužce KOH-I-NOOR
 • bílá barva
 • možnost kresby jemných čar
 • perfektní pro předkreslení obrázků, čáry snadno odstraníte
 • skvěle doplňuje suchý pastel
 • detailní kresba

Křída v tužce bílá KOH-I-NOOR 8801

Bílá křída v tužce patří do výbavy každého zkušeného malíře. Využití najde jak při samotné kresbě, tak jako pomůcka k předkreslení, jelikož ji snadno očistíte z jakéhokoliv materiálu. Má vlastnosti umělecké křídy a výhody možnosti kreslení jemných čar.

Suchý pastel 

Suchý pastel je výtvarná technika, která je na pomezí kresby a malby, lze jí docílit různých efektů. Prašný suchý pastel je vlastně druh křídy. Pastely se lehce nanáší na podklad, velmi dobře se roztírají a mísí. Typické je jejich vrstvení na sebe v tenkých vrstvách. Na pastel je vhodné mít speciální papír s hlubším vzorkem, který dokáže jemný pastelový prášek zachytit v několika vrstvách. Zajímavostí je, že se dost často využívá barevných papírů (šedých, hnědých, modrých, zelených, černých aj.) ve smyslu podmalby, která umí dotónovat atmosféru výsledného díla. Čistě bílý papír se pro pastel používá velmi zřídka. Pastely se vyrábí ve velmi široké paletě odstínů barev. Je vhodné je kombinovat s pastelem ve dřevě, který není tak měkký a je vhodný na přesné detaily. Nanášejí se na papír, kde se přímo vzájemně míchají a různě promyšleně vrství, barvy se nemíchají na extra paletě. Při používání suchého pastelu se uvolňuje jemný prášek, který může ušpinit okolí i výtvarné dílo, pastelem se tedy pracuje vždy od shora dolů a zleva doprava (či naopak, pokud malujete levou rukou). Barvy pastelů se roztírají prsty či speciálními papírovými těrkami, aby vznikl sametový efekt, mohou také zůstat přiznané tahy. Na závěr je nutné obraz zafixovat fixativem či lakem na suché techniky a ideálně zarámovat za sklo, aby obraz vydržel co nejdéle.

Skladování

Zde není potřeba žádné speciální skladování, dbejte však na to, aby byl produkt v suchu a nevystavujte ho mechanickému poškození, které by mohly mít vliv na kvalitu.

Koh-i-noor je prestižní česká značka specializující se na výrobu uměleckých a psacích potřeb. Klíčové prvky značky Koh-i-noor:

 1. Bohatá Historie: Značka Koh-i-noor má více než dvě století bohatou historii. Byla založena v roce 1790 v České republice, a od té doby se stala symbolem kvality a inovace v oblasti uměleckých potřeb.

 2. Široký Sortiment: Koh-i-noor nabízí široký sortiment uměleckých potřeb, který zahrnuje tužky, pastelky, barvy, štětce, pera a inkousty, a mnoho dalšího. Tento sortiment zahrnuje výrobky pro různé umělecké disciplíny, od kresby po kaligrafii.

 3. Kvalita a Preciznost: Značka Koh-i-noor je synonymem pro vysokou kvalitu a precizní zpracování. Jejich výrobky jsou oblíbeny mezi umělci, designéry a studenty umění pro svou spolehlivost a výkonnost.

 4. Inovace: Koh-i-noor stále investuje do výzkumu a vývoje nových produktů. Inovace jsou pro tuto značku klíčové, aby mohla nabídnout umělcům a kreativcům stále lepší nástroje pro jejich tvorbu.

 5. Mezinárodní Přítomnost: Koh-i-noor je uznávaná nejen v České republice, ale také po celém světě. Jejich výrobky jsou distribuovány do více než 80 zemí, což z ní činí globální hráče na trhu uměleckých potřeb.

 6. Podpora Umění: Značka Koh-i-noor aktivně podporuje uměleckou komunitu a umělecké projekty. Spolupracuje s umělci a uměleckými školami, aby podpořila rozvoj umění a kreativity.

Koh-i-noor je tedy více než jen značka uměleckých potřeb; je to značka s dlouhou tradicí, vášní pro kreativitu a touhou poskytovat umělcům nejlepší nástroje pro jejich tvorbu.