KOH-I-NOOR Temperové barvy sada 10 ks

3 hodnocení

Nejoblíbenější sada temperových barev, které se výborně hodí na školní i domácí malování. Temperové barvy KOH-I-NOOR vynikají zejména dobrou barevnou vydatností a světlostálostí.

157 Kč
Dostupnost: Skladem (>5 ks)
Kód: 2780
KOH-I-NOOR Temperové barvy sada 10 ks
3 hodnocení
Temperové barvy Koh-i-noor
Novinka

Detailní popis produktu

 • temperové barvy tradičního českého výrobce KOH-I-NOOR
 • sada obsahuje 10 barev v kovových tubách x 16 ml
 • vhodné na předmět výtvarné výchovy
 • skvělé pro domácí využití
 • vzájemně mísitelné
 • rychleschnoucí, po zaschnutí jsou matné
 • barvy ředitelné vodou, nejsou voděodolné

Temperové barvy KOH-I-NOOR

Nejoblíbenější sada temperových barev, které se výborně hodí na školní i domácí malování. Temperové barvy KOH-I-NOOR vynikají zejména dobrou barevnou vydatností a světlostálostí. Temperová barva je populární zejména pro děti, díky tomu, že je možné ji po zaschnutí vyprat, není voděodeolná. Používat je mohou i dospělé osoby. Barvy se mohou vzájemně míchat a jsou použitelné zejména na papír. 

Barvy

běloba titanová, žluť citronová, rumělka červená, sráž alizarinová, kobalt imitace, ultramarín, zeleň světlá, zeleň tmavá, siena pálená, čerň kostní 

Temperové barvy

Tempera je vodou ředitelná barva, která je rychleschnoucí. Po zaschnutí barvy je stále vodou rozmyvatelná, tzn. pokud obrázek znovu namočíte, oživíte ho a můžete pokračovat v malbě. Barvy se prodávají v kalíšcích, lahvích či v kovových tubách, ze kterých je možné přímo malovat. Hotové dílo není voděodolné a musí být uchováno v suchu. Barvy po zaschnutí lehce zesvětlají a bohužel nejsou úplně světlostálé. Po zaschnutí je barva spíše matná a nemá tak jasné a syté odstíny, není 100%  krycí jako akrylová barva, ale je krycí. Barvy jsou bez zápachu. Maluje se nejčastěji na papír a na plátno. Temperová barva je oblíbená zejména pro dětskou tvorbu, díky tomu, že se dají barvy umýt.

Skladování

Pro tyto barvy není potřeba žádné speciální skladování, dbejte však na to aby byly v suchu a nevystavujte je nadměrným nebo extrémně nízkým teplotám, které by mohly mít vliv na kvalitu barev. V případě nepříznivých venkovních teplot (nad 25 °C a pod 5 °C) nedoporučujeme jejich zaslání do venkovních výdejních míst. Zboží poškozené vlivem počasí bohužel není možné reklamovat.

Koh-i-noor je prestižní česká značka specializující se na výrobu uměleckých a psacích potřeb. Klíčové prvky značky Koh-i-noor:

 1. Bohatá Historie: Značka Koh-i-noor má více než dvě století bohatou historii. Byla založena v roce 1790 v České republice, a od té doby se stala symbolem kvality a inovace v oblasti uměleckých potřeb.

 2. Široký Sortiment: Koh-i-noor nabízí široký sortiment uměleckých potřeb, který zahrnuje tužky, pastelky, barvy, štětce, pera a inkousty, a mnoho dalšího. Tento sortiment zahrnuje výrobky pro různé umělecké disciplíny, od kresby po kaligrafii.

 3. Kvalita a Preciznost: Značka Koh-i-noor je synonymem pro vysokou kvalitu a precizní zpracování. Jejich výrobky jsou oblíbeny mezi umělci, designéry a studenty umění pro svou spolehlivost a výkonnost.

 4. Inovace: Koh-i-noor stále investuje do výzkumu a vývoje nových produktů. Inovace jsou pro tuto značku klíčové, aby mohla nabídnout umělcům a kreativcům stále lepší nástroje pro jejich tvorbu.

 5. Mezinárodní Přítomnost: Koh-i-noor je uznávaná nejen v České republice, ale také po celém světě. Jejich výrobky jsou distribuovány do více než 80 zemí, což z ní činí globální hráče na trhu uměleckých potřeb.

 6. Podpora Umění: Značka Koh-i-noor aktivně podporuje uměleckou komunitu a umělecké projekty. Spolupracuje s umělci a uměleckými školami, aby podpořila rozvoj umění a kreativity.

Koh-i-noor je tedy více než jen značka uměleckých potřeb; je to značka s dlouhou tradicí, vášní pro kreativitu a touhou poskytovat umělcům nejlepší nástroje pro jejich tvorbu.