Akvarelové barvy Kuretake Gansai Tambi 24 ks

1 hodnocení

Akvarelové barvy Kuretake Gansai Tambi v 24 krásných odstínech Vám otevře svět fantazie. Přidejte pár kapek vody a ponořte se do tvorby s těmito krásnými sadami. 

890 Kč
Dostupnost: Skladem (3 ks)
Kód: 2806
Akvarelové barvy Kuretake Gansai Tambi 24 ks
1 hodnocení
Snímek obrazovky 2023 07 03 v 15.52.42
Novinka

Detailní popis produktu

 • akvarelová sada značky Kuretake
 • japonská kvalita
 • krásné dárkové balení
 • živé intenzivní vodou ředitelné barvy
 • trvalé barvy po zaschnutí, možnost vrstvení bez rozpuštění dříve zaschlých barev
 • vysoce pigmentované
 • světlostálé
 • použití na porézním povrchu - na papíře, textilu, keramice, dřevě
 • sada obsahuje 24 pánviček
 • větší rozměr pánviček je díky jiném stylu malby v Japonsku, kde se používají větší štětce na akvarel

Akvarelové barvy Gansai Tambi

Kuretake Gansai Tambi jsou krásné akvarelové barvy, které jsou stvořeny pro výtvarníky a profesionální umělce, avšak svou cenou jsou dostupné všem milovníkům tvoření. Dárkové balení luxusního vzhledu potěší na duši. Kvalitní vysoce pigmentované akvarelové barvy jsou po zaschnutí trvalé. Na rozdíl od tradičního akvarelu mohou být barvy použity k rozmývání čerstvě aplikované barvy, aniž by došlo k narušení dříve nanesených, již suchých, vrstev. Barvy mají krásnou lesklou gelovou strukturu. Pro aktivaci barvy stačí nanést opravdu malé množství barvy. Malé prasklinky nemají vliv na kvalitu. Pánvičky je možné vyndat a mají větší rozměr než klasické evropské akvarely.

Co je to akvarel

Akvarelová barva je ředitelná vodou. Voda tvoří nejdůležitější součást malby, bez vody jsou barvy de facto nepoužitelné (nevytvoří požadované a typické efekty akvarelové barvy). Jsou nejčastěji vyráběny v tzv. pánvičkách (suché nešpiní) či v kovových tubách. Je také možné zakoupit akvarelové pastelky, kterou jsou vodou rozmyvatelné. Barvy jsou dle množství přidané vody průhledné, v nejhustší formě nejsou ale zcela krycí. Barvy jsou po zaschnutí nesmyvatelné. Doba schnutí obrázku závisí na množství vody, která je součástí malby, maluje se nejčastěji na papír s vyšší gramáží (od 200g/m2). Barvy jsou bezzápachové. Akvarel je velmi oblíbená technika a učí se s ním už malé děti. Často se těmto barvám říká českým názvem “vodovky”. K akvarelu je vhodné používat štětce, které drží špičku a zároveň umí nasát hodně vody. Existují také speciální vodové štětce, které mají zásobník na vodu a během malby si můžete korigovat její množství přitékající do štětin štětce. Akvarelová malba je skvělá zejména pro ilustrace, často se používá v kombinaci s linerem. Je velmi populární také na malování krajinek. S akvarelem je možné malovat na suchý papír, kdy přidáním vody měníte hustotu a pigmentaci barvy, nebo je možné malovat do mokrého podkladu, kde se barvy samy rozpustí a prolnou do jiných barev, které použijete, vznikají tak krásné barevné efekty. Po zaschnutí je možné vrstvení barev přes sebe, barvy ale nejsou zcela krycí. Často se k malbě používají také tzv. kreslící či maskovací gumy nebo gely, které zakryjí místo, která má zůstat bílé či světlejší a tím ho chrání od barvy. Po dokončení obrázku a zaschnutí barev, se pak guma z obrázku vydroluje. Pokud si totiž místo, které má zůstat bílé zamalujete, tak už bohužel bílou akvarelovou barvou místo zpět zcela nezabělíte. Akvarel je krásná snová technika, kterou si určitě zamilujete. 

Tip: pokud máte akvarelové barvy v pánvičkách, postříkejte je před použitím rozprašovačem s vodou. Schnutí vody na papíře můžete uspíšit fénem.

Skladování

Pro tyto barvy není potřeba žádné speciální skladování, dbejte však na to, aby byly v suchu a nevystavujte je slunci a nadměrným nebo extrémně nízkým teplotám, které by mohly mít vliv na kvalitu barev.

Textura barvy v kalíšku může vypadat hrubě, což je způsobeno mikroskopickými bublinkami, které vznikly během výrobního procesu a které nemají vliv na kvalitu.

Bezpečnostní upozornění

Při práci s barvami dbejte zvýšené opatrnosti a předcházejte ušpinění oděvů, díky vysokému obsahu pigmentu by se zašpiněné oblečení nemuselo vyprat. Zároveň chraňte před dětmi. Výrobek není hračkou a není určen pro práci s malými dětmi. 

KURETAKE GANSAI TAMBI

Kuretake je uznávanou japonskou značkou specializující se na výtvarné potřeby a psací potřeby. S více než 100 lety historie je značka Kuretake známá pro svou kvalitu, inovace a tradiční japonskou řemeslnou dovednost. Zde je bližší pohled na tuto značku:

 1. Kvalitní kreslící a malířské potřeby: Kuretake nabízí širokou škálu výtvarných potřeb, včetně per, tužek, akvarelových barvících fixů, inkoustů a štětců. Jejich produkty jsou známé pro vysokou kvalitu a širokou paletu barev.

 2. Tradiční japonská kultura: Kuretake se inspirovalo bohatou tradiční japonskou kulturou a řemeslnými technikami, což se odráží v jejich produktech. Například mají štětce pro kaligrafii, které jsou oblíbeny nejen v Japonsku, ale i po celém světě.

 3. Inovace a moderní design: Značka Kuretake spojuje tradiční japonskou řemeslnou dovednost s moderním designem a technologiemi. To zahrnuje produkty s brush tipy, které umožňují širokou škálu kreslení a malby.

 4. Psací potřeby: Kromě výtvarných potřeb nabízí Kuretake také psací potřeby, jako jsou pera, fixy a inkousty pro kaligrafii a kreativní psaní.

 5. Univerzálnost: Produkty Kuretake jsou vhodné pro umělce, ilustrátory, kaligrafy a všechny, kteří si cení kvalitních psacích a výtvarných potřeb.

Kuretake je značkou, která spojuje tradici s modernitou a umožňuje umělcům a kreativcům vyjádřit svou kreativitu a talent. Jejich produkty jsou oblíbeny pro svou vysokou kvalitu a širokou nabídku možností pro tvorbu uměleckých děl.