Colorino Artist suché pastely, čtyřhranné, 24 barev

2 hodnocení

Suché pastely značky Colorino Artist s vysokou sytostí pigmentu jsou ideální pro začínající umělce i nadšené výtvarníky. Vynikající krytí s intenzivními barvami, snadné stínování. 

240 Kč
Dostupnost: Skladem (>5 ks)
Kód: 2547
Colorino Artist suché pastely, čtyřhranné, 24 barev
2 hodnocení
Snímek obrazovky 2023 04 05 v 9.35.40
Novinka Tip

Detailní popis produktu

  • čtvercový profil
  • bezpečné pouzdro pro přenos
  • délka pastelu: 65 mm, šířka: 9 mm
  • v balení je 24 ks zářivých barev

Suché pastely Colorino Artist

Suché pastely s vysokou sytostí pigmentu pro začínající umělce i nadšené výtvarníky. Vynikající krytí s intenzivními barvami, snadné stínování. Umožňuje kreslit tenké, přesné čáry i zakrýt velké plochy širší boční částí pastelů. Doporučení: konečný výkres chraňte ochrannou vrstvou vůči otěru (fixační sprej na tužku a suchý pastel, náš TIP: je možné použít sprej na vlasy).

čtverec produkty 2

Suchý pastel 

Suchý pastel je výtvarná technika, která je na pomezí kresby a malby, lze jí docílit různých efektů. Prašný suchý pastel je vlastně druh křídy. Pastely se lehce nanáší na podklad, velmi dobře se roztírají a mísí. Typické je jejich vrstvení na sebe v tenkých vrstvách. Na pastel je vhodné mít speciální papír s hlubším vzorkem, který dokáže jemný pastelový prášek zachytit v několika vrstvách. Zajímavostí je, že se dost často využívá barevných papírů (šedých, hnědých, modrých, zelených, černých aj.) ve smyslu podmalby, která umí dotónovat atmosféru výsledného díla. Čistě bílý papír se pro pastel používá velmi zřídka. Pastely se vyrábí ve velmi široké paletě odstínů barev. Je vhodné je kombinovat s pastelem ve dřevě, který není tak měkký a je vhodný na přesné detaily. Nanášejí se na papír, kde se přímo vzájemně míchají a různě promyšleně vrství, barvy se nemíchají na extra paletě. Při používání suchého pastelu se uvolňuje jemný prášek, který může ušpinit okolí i výtvarné dílo, pastelem se tedy pracuje vždy od shora dolů a zleva doprava (či naopak, pokud malujete levou rukou). Barvy pastelů se roztírají prsty či speciálními papírovými těrkami, aby vznikl sametový efekt, mohou také zůstat přiznané tahy. Na závěr je nutné obraz zafixovat fixativem či lakem na suché techniky a ideálně zarámovat za sklo, aby obraz vydržel co nejdéle.

Skladování

Zde není potřeba žádné speciální skladování, dbejte však na to, aby byl produkt v suchu a nevystavujte ho mechanickému poškození, které by mohly mít vliv na kvalitu.

PASTEL COLORINO SUCHÝ A OLEJOVÝ

SUCHÝ PASTEL COLORINO

Colorino je značka, která se specializuje na výrobu výtvarných potřeb a hraček pro děti a mladé umělce. Naše produkty jsou pečlivě navrženy tak, aby podněcovaly kreativitu, rozvíjely motorické dovednosti a přinášely dětem radost z uměleckého vyjádření.

Colorino je určeno pro děti různých věkových kategorií, od batolat až po starší školáky. Naše produkty jsou bezpečné a pedagogicky cenné, a proto je používají jak rodiče, tak učitelé. Podporujeme rozvoj dětské fantazie, kreativity a dovedností prostřednictvím uměleckého procesu. S Colorino můžete být jisti, že vaše dítě bude mít zábavný a vzdělávací zážitek z umění.