Písanka pro psaní perem: Základ kaligrafie Copperplate

3 hodnocení
 
  • 1 z 2
 

Copperplate script nebo také anglická kurzíva je jeden z nejznámějších kaligrafických stylů a je považován za základ kaligrafie. Pojďte si tento styl písma vyzkoušet!

Dostupnost Momentálně nedostupné
Běžná cena 129 Kč
Ušetříte 9 Kč (–7 %)
120 Kč
Kód produktu 780
Značka Ditipo
Kategorie Písanky
Položka byla vyprodána...
 
  • krasopísanka s kaligrafickým stylem Copperplate k procvičování psaní perem
  • sešit obsahuje: základní písmo pro kaligrafii, abeceda ve dvou velikostech, předtištěná písmena k procvičování, návody na psaní včetně nácviku základních tahů
  • papír vhodný pro psaní špičatým perem
  • popis vhodných pomůcek
  • návod k psaní kaligrafickým perem
  • gramáž papíru 190 g
  • počet stran 32

Krasopísanka Copperplate 

Copperplate script nebo také anglická kurzíva je jeden z nejznámějších kaligrafických stylů a je považován za základ kaligrafie. Název je odvozen od měděných (copper) desek (plate), do kterých byla vyrývána písmena používaná k reprodukci tiskem v 17. a 18. století. Kromě tisku se také psalo špičatým perem. Písmo se píše v různých variantách ve strmém sklonu 52 - 60 stupňů. Opravdoví mistři kaligrafie ví, že psaní není jen o krásném písmu, při psaní používají celé tělo, 100% koncentraci mysli, a to vše v dokonalém rytmu s dechem. Ruční psaní má uklidňující účinek, trénuje paměť, ruční psaní nám pomáhá v učení a rozvíjí trpělivost a kreativitu. Najděte si vlastní osobitý styl v rukopisu! 

Co je to kaligrafie/moderní kaligrafie

Kaligrafie je umění rukopisu. Síla linky se reguluje přítlakem na psací pomůcku. Psací pomůckou může být např. inkoustové či kaligrafické pero, štětec s inkoustem či akvarelovou barvou, fixy s různými šířkami štětcových hrotů, tzv. brush peny. Jemné linky se tvoří "lehkou" rukou, či-li jemným přítlakem na hrot, silné naopak větším přítlakem na hrot. Dle toho vzniká šířka čar písmen. Písmena v moderní kaligrafii se nemusí psát jedním tahem, jako je to v psacím vázaném písmu, které se učí na základních školách, ale klade se důraz právě na sílu přítlaku. Na psaní se člověk soustředí a píše velmi pomalu. Výsledný efekt pak právem připomíná umělecké dílo. 

Co je to falešná kaligrafie

U falešné kaligrafie se využívá dojem kaligrafie. Jako psací pomůcka může být např. tužka či pastelka, fixy bez štětcového hrotu. Zde se silnější místa písmen (tj. místa, kde je v kaligrafii větší přítlak na psací pomůcku) extra domalují, aby vznikl dojem silné čáry. 

Skladování

Zde není potřeba žádné speciální skladování, ale skladujte v suchu a nevystavujte je mechanickému poškození, které by mohly mít vliv na kvalitu.