Akvarelové barvy Derwent Metallic Inktense Paint pan travel set

1 hodnocení

Derwent Inktense Paint Pan Travel obsahuje oblíbené barvy Inktense v metalických odstínech. Sada je zabalena v cestovním pouzdře z kvalitního plastu a obsahuje 12 barev ve vyměnitelných pánvičkách, vodní mini štětec, houbičku a paletku. Kvalitní vysoce pigmentované akvarelové barvy jsou po zaschnutí trvalé.

standardní cena: 513 Kč –6 % 482 Kč
Dostupnost: Skladem (1 ks)
Můžeme doručit do:
24.7.2024
Kód: 2830
Akvarelové barvy Derwent Metallic Inktense Paint pan travel set
1 hodnocení
Snímek obrazovky 2023 07 03 v 18.52.57
Akce Novinka
513 Kč –6 %

Detailní popis produktu

 • akvarelová sada značky Derwent
 • cestovní balení
 • živé intenzivní vodou ředitelné barvy
 • trvalé barvy po zaschnutí, možnost vrstvení bez rozpuštění dříve zaschlých barev
 • vysoce pigmentované, vytváří inkoustové efekty
 • světlostálé
 • použití na porézním povrchu - na papíře, textilu, keramice, dřevě
 • sada obsahuje 12 pánviček Inktense v metalických odstínech, vodní mini štětec, houbička a pět míchacích paletek

Akvarelové barvy Derwent

Derwent Inktense Paint Pan Travel obsahuje oblíbené barvy Inktense, které firma Derwent vyrábí v také pastelkách a pastelkových blocích. Sada je zabalena v cestovním pouzdře z kvalitního plastu a obsahuje 12 barev ve vyměnitelných pánvičkách, vodní mini štětec, houbičku a paletku. Kvalitní vysoce pigmentované akvarelové barvy jsou po zaschnutí trvaléNa rozdíl od tradičního akvarelu mohou být použity k rozmývání čerstvě aplikované barvy, aniž by došlo k narušení dříve nanesených již suchých vrstev. Barvy Inktense jsou vhodné pro použití na papíře a textilu, je možné je použít na hedvábí a bavlnu. Jsou ideální pro širokou škálu výtvarných a řemeslných projektů. Barva zůstane na látkách při ručním praní ve studené vodě (pod 30 stupňů) bez použití drsných detergentů. Derwent Inktense je vysoce univerzální a lze jej aplikovat na mnoho porézních povrchů včetně keramiky, dřeva a tkaniny. Baleno v plastové krabičce, vnitřní víko je rozděleno do pěti částí a slouží jako paletka na míchání barev. 

Barvy v balení

stříbrná, grafitová, zlatá, bledě zlatá, západ slunce, červená, růžová, fialová, modrá, ledová modrá, vápno zlato, zelená

Snímek obrazovky 2023-07-03 v 18.52.57

Co je to akvarel

Akvarelová barva je ředitelná vodou. Voda tvoří nejdůležitější součást malby, bez vody jsou barvy de facto nepoužitelné (nevytvoří požadované a typické efekty akvarelové barvy). Jsou nejčastěji vyráběny v tzv. pánvičkách (suché nešpiní) či v kovových tubách. Je také možné zakoupit akvarelové pastelky, kterou jsou vodou rozmyvatelné. Barvy jsou dle množství přidané vody průhledné, v nejhustší formě nejsou ale zcela krycí. Barvy jsou po zaschnutí nesmyvatelné. Doba schnutí obrázku závisí na množství vody, která je součástí malby, maluje se nejčastěji na papír s vyšší gramáží (od 200g/m2). Barvy jsou bezzápachové. Akvarel je velmi oblíbená technika a učí se s ním už malé děti. Často se těmto barvám říká českým názvem “vodovky”. K akvarelu je vhodné používat štětce, které drží špičku a zároveň umí nasát hodně vody. Existují také speciální vodové štětce, které mají zásobník na vodu a během malby si můžete korigovat její množství přitékající do štětin štětce. Akvarelová malba je skvělá zejména pro ilustrace, často se používá v kombinaci s linerem. Je velmi populární také na malování krajinek. S akvarelem je možné malovat na suchý papír, kdy přidáním vody měníte hustotu a pigmentaci barvy, nebo je možné malovat do mokrého podkladu, kde se barvy samy rozpustí a prolnou do jiných barev, které použijete, vznikají tak krásné barevné efekty. Po zaschnutí je možné vrstvení barev přes sebe, barvy ale nejsou zcela krycí. Často se k malbě používají také tzv. kreslící či maskovací gumy nebo gely, které zakryjí místo, která má zůstat bílé či světlejší a tím ho chrání od barvy. Po dokončení obrázku a zaschnutí barev, se pak guma z obrázku vydroluje. Pokud si totiž místo, které má zůstat bílé zamalujete, tak už bohužel bílou akvarelovou barvou místo zpět zcela nezabělíte. Akvarel je krásná snová technika, kterou si určitě zamilujete. 

Tip: pokud máte akvarelové barvy v pánvičkách, postříkejte je před použitím rozprašovačem s vodou. Schnutí vody na papíře můžete uspíšit fénem.

Skladování

Pro tyto barvy není potřeba žádné speciální skladování, dbejte však na to aby byly v suchu a nevystavujte je nadměrným nebo extrémně nízkým teplotám, které by mohly mít vliv na kvalitu barev.

Bezpečnostní upozornění

Při práci s barvami dbejte zvýšené opatrnosti a předcházejte ušpinění oděvů, díky vysokému obsahu pigmentu by se zašpiněné oblečení nemuselo vyprat. Zároveň chraňte před dětmi. Výrobek není hračkou a není určen pro práci s malými dětmi. 

AQUAREL COLOUR DERWENT INKTENSE

Derwent je uznávanou značkou specializující se na výrobu uměleckých potřeb, zejména tužek, pastelek, akvarelových barv a dalších materiálů pro kreslení a malbu. S více než dvěma stoletími zkušeností v oboru, Derwent má dlouhou historii vyrábění výtvarných nástrojů pro umělce a výtvarníky.

Hlavní produkty značky Derwent zahrnují:

 1. Tužky: Derwent je známý svými kvalitními tužkami pro kreslení a psaní. Nabízí širokou paletu tvrdostí grafitu a typů tužek, od klasických grafitových tužek po tužky s uhlovým jádrem pro kreslení uhlem.

 2. Pastelky: Pastelky od Derwent jsou oblíbeny pro svou bohatou pigmentaci a texturu. Jsou ideální pro kreslení, stínování a tvorbu uměleckých děl s výraznými barvami.

 3. Akvarelové barvy: Akvarelové barvy Derwent umožňují umělcům vytvářet nádherné vodové malby. Jsou dostupné ve formě tužek a panenek.

 4. Kreslící potřeby: Značka Derwent také nabízí široký sortiment kreslících potřeb, včetně fixů, štětců a papírů.

 5. Inovace a experimentování: Derwent se neustále snaží inovovat a vyvíjet nové produkty, které umělcům umožňují experimentovat a rozvíjet svou kreativitu. Patří sem například tužky Inktense, které se aktivují vodou a vytvářejí živé a intenzivní barvy.

Derwent si zakládá na vysoké kvalitě svých produktů a pečlivém výběru surovin. Jejich umělecké potřeby jsou oblíbeny mezi profesionálními umělci i amatéry po celém světě. Značka Derwent je synonymem pro excelenci a inovace v oblasti výtvarných potřeb a pomáhá umělcům dosáhnout vynikajících výsledků ve své práci.