Akvarelové barvy Mungyo Professional watercolor 12 pcs

5 hodnocení

Vysoce kvalitní akvarelové barvy Mungyo v kovově krabičce, která slouží také jako paleta. Cestovní sada základních akvarelových barev Mungyo professional Vás potěší krásným balením, které můžete vzít všude s sebou. 

standardní cena: 432 Kč –3 % 419 Kč
Dostupnost: Skladem (4 ks)
Můžeme doručit do:
23.7.2024
Kód: 2812
Akvarelové barvy Mungyo Professional watercolor 12 pcs
5 hodnocení
Snímek obrazovky 2023 07 03 v 15.59.23
Akce Novinka
432 Kč –3 %

Detailní popis produktu

  • akvarelová sada značky Mungyo 
  • balení v praktické železné krabičce
  • živé intenzivní vodou ředitelné barvy
  • trvalé barvy po zaschnutí, možnost vrstvení bez rozpuštění dříve zaschlých barev
  • vysoce pigmentované
  • k použití na papír
  • korejská kvalita 
  • sada obsahuje 12 pánviček
  • cestovní balení

Akvarelové barvy Mungyo

Akvarelové barvy Mungyo patří mezi ikonické akvarelové barvy, která Vás potěší svým sytým pigmentem. Barvy jsou světlostálé a krásně živé. Sada obsahuje 12 akvarelových vyndávacích pánviček velikosti 20 x 16 x 10 mm v praktické kovové krabičce, která Vám poslouží také jako paletka. 

Barvy v balení

white, yellow orche, yellow, orange, permanent red, light red, yellow green, viridian, cerulean blue, cobalt blue, permanent violet, black

Co je to akvarel

Akvarelová barva je ředitelná vodou. Voda tvoří nejdůležitější součást malby, bez vody jsou barvy de facto nepoužitelné (nevytvoří požadované a typické efekty akvarelové barvy). Jsou nejčastěji vyráběny v tzv. pánvičkách (suché nešpiní) či v kovových tubách. Je také možné zakoupit akvarelové pastelky, kterou jsou vodou rozmyvatelné. Barvy jsou dle množství přidané vody průhledné, v nejhustší formě nejsou ale zcela krycí. Barvy jsou po zaschnutí nesmyvatelné. Doba schnutí obrázku závisí na množství vody, která je součástí malby, maluje se nejčastěji na papír s vyšší gramáží (od 200g/m2). Barvy jsou bezzápachové. Akvarel je velmi oblíbená technika a učí se s ním už malé děti. Často se těmto barvám říká českým názvem “vodovky”. K akvarelu je vhodné používat štětce, které drží špičku a zároveň umí nasát hodně vody. Existují také speciální vodové štětce, které mají zásobník na vodu a během malby si můžete korigovat její množství přitékající do štětin štětce. Akvarelová malba je skvělá zejména pro ilustrace, často se používá v kombinaci s linerem. Je velmi populární také na malování krajinek. S akvarelem je možné malovat na suchý papír, kdy přidáním vody měníte hustotu a pigmentaci barvy, nebo je možné malovat do mokrého podkladu, kde se barvy samy rozpustí a prolnou do jiných barev, které použijete, vznikají tak krásné barevné efekty. Po zaschnutí je možné vrstvení barev přes sebe, barvy ale nejsou zcela krycí. Často se k malbě používají také tzv. kreslící či maskovací gumy nebo gely, které zakryjí místo, která má zůstat bílé či světlejší a tím ho chrání od barvy. Po dokončení obrázku a zaschnutí barev, se pak guma z obrázku vydroluje. Pokud si totiž místo, které má zůstat bílé zamalujete, tak už bohužel bílou akvarelovou barvou místo zpět zcela nezabělíte. Akvarel je krásná snová technika, kterou si určitě zamilujete. 

Tip: pokud máte akvarelové barvy v pánvičkách, postříkejte je před použitím rozprašovačem s vodou. Schnutí vody na papíře můžete uspíšit fénem.

Skladování

Pro tyto barvy není potřeba žádné speciální skladování, dbejte však na to, aby byly v suchu a nevystavujte je slunci a nadměrným nebo extrémně nízkým teplotám, které by mohly mít vliv na kvalitu barev.

Textura barvy v kalíšku může vypadat hrubě, což je způsobeno mikroskopickými bublinkami, které vznikly během výrobního procesu a které nemají vliv na kvalitu.

Bezpečnostní upozornění

Při práci s barvami dbejte zvýšené opatrnosti a předcházejte ušpinění oděvů, díky vysokému obsahu pigmentu by se zašpiněné oblečení nemuselo vyprat. Zároveň chraňte před dětmi. Výrobek není hračkou a není určen pro práci s malými dětmi. 

MUNGYO WATERCOLOR SET

Mungyo je uznávanou značkou na světovém trhu, která je známá pro své výjimečné umělecké produkty. Mungyo je hrdá na to, že jeho produkty pomáhají umělcům, kreslířům a studentům projevovat svou kreativitu a rozvíjet své dovednosti. Hodnoty Mungyo zahrnují kvalitu a spolehlivost, inovace, širokou škálu produktů, dostupnost a odpovědnost k životnímu prostředí. Celkově je Mungyo značkou, která je vášnivá pro umění a kreativitu, a její produkty jsou navrženy tak, aby umělcům pomohly dosáhnout svých uměleckých cílů a vytvořit nádherná umělecká díla. Mungyo je zavázáno podporovat tvůrčí komunitu a přinášet radost z umění lidem po celém světě.